Fundașul a semnat în această dimineață un contract valabil pe două sezoane, cu opțiune de prelungire pentru încă un an. Acesta a ajuns ieri la Kielce, iar înainte de parafarea înțelegerii a efectuat vizita medicală.
După semnarea contractului, Martín Pascual a venit la teren, unde a efectuat o scurtă ședință de pregătire sub comanda lui Mădălin Udrea și Brian van der Steen, cei care au evaluat nivelul său fizic. Fundașul spaniol a disputat ultimul meci oficial în urmă cu aproximativ o lună, astfel că ar trebui să fie pregătit să intre în programul echipei în perioada următoare. Cel mai probabil, va avea nevoie de câteva zile pentru a se readapta la ritmul antrenamentelor, însă, dacă nu apar probleme neprevăzute, este de așteptat să facă parte din lotul lui Dinamo încă de la primul meci de campionat.
Mai jos puteți vedea câteva imagini realizate de Radio Dinamo1948 în momentul în care Martín Pascual a ajuns la teren și a efectuat primele exerciții alături de Mădălin Udrea și Brian van der Steen.
IMAGINI CU MARTIN PASCUAL:
,,Bine ai venit, Martín Pascual! Fundașul central spaniol în vârstă de 26 de ani sosește din postura de jucător liber de contract! Crescut la academia celor de la Rayo Vallecano, Martín a trecut pe la toate grupele de juniori și până la nivelul primei echipe. De-a lungul carierei sale, a evoluat pentru echipele secunde ale celor de la Villarreal și Atlético Madrid.
La nivelul ligii secunde spaniole, Martín a evoluat pentru UD Ibiza și CD Mirandés, timp în care a adunat 72 de meciuri și a oferit două pase decisive. Înțelegerea dintre club și Martín Pascual se întinde pe o perioadă de două sezoane, până la 30.06.2028, cu opțiune de prelungire din partea clubului pe încă un sezon! Bine ai venit, Martín! Îți dorim mult succes în tricoul lui Dinamo și cât mai multe realizări!”, a fost mesajul clubului Dinamo.
Ultima actualizare: iunie 25, 2026




