,,Să ne batem pentru un loc de cupă europeană”

Dinamo nu are un start foarte bun de sezon, dar conducerea nu se abate de la obiectivul asumat la începutul campionatului. Echipa trebuie să ajungă din nou în play-off, mai ales că sezonul trecut am reușit această performanță după o pauză de 8 ani. Calificarea în cupele europene rămâne un vis al suporterilor dinamoviști, însă … Continue reading „,,Să ne batem pentru un loc de cupă europeană””

Susținere pentru Kopic: „Cred că declarația a fost puțin interpretată greșit”

Dinamo nu a reușit să câștige în startul sezonului, iar nemulțumirile cresc nu doar în rândul suporterilor, ci și în interiorul clubului. Cu doar două puncte adunate în primele etape, Dinamo are nevoie nu doar de rezultate, ci și de întăriri. Zeljko Kopic a transmis public că mai sunt necesare transferuri, iar președintele Andrei Nicolescu … Continue reading „Susținere pentru Kopic: „Cred că declarația a fost puțin interpretată greșit””

De ce a eșuat transferul lui Ștefănescu la Dinamo

Marius Ștefănescu nu va ajunge la Dinamo, un deznodământ devenit deja cunoscut. Nu se știe încă unde va semna jucătorul, însă este clar că nu va merge la Dinamo, având oferte mult mai avantajoase din alte părți. Andrei Nicolescu, președintele clubului, a explicat de ce au eșuat negocierile: „Degeaba se înțeleg cluburile dacă negocierile cu … Continue reading „De ce a eșuat transferul lui Ștefănescu la Dinamo”

Nicolescu, după startul slab: „Vor veni și rezultatele, sunt optimist”

Dinamo a început foarte slab sezonul, cu doar două rezultate de egalitate în primele trei etape, iar startul poate fi considerat ratat. Andrei Nicolescu, președintele lui Dinamo, rămâne încrezător în echipă, în ciuda debutului dificil, și spune că jocul prestat este cel care îi oferă speranțe. ,,E un moment greu, din cauza lipsei de rezultate. … Continue reading „Nicolescu, după startul slab: „Vor veni și rezultatele, sunt optimist””

Mesajul disperat al lui Kopic după o nouă înfrângere: „Am nevoie de jucători!”

Dinamo rămâne fără victorie, iar la Galați a suferit prima înfrângere a sezonului. Echipa noastră a avut ocaziile mai clare, dar victoria a revenit gazdelor, care au profitat de naivitatea din defensiva dinamovistă. După ce Dinamo a luat bătaie de la Oțelul, Zeljko Kopic (47 de ani) a recunoscut că ”Haita” trece printr-un moment delicat. … Continue reading „Mesajul disperat al lui Kopic după o nouă înfrângere: „Am nevoie de jucători!””

Inceput oribil de sezon pentru Dinamo, infrangere la Galati!

Dinamo speră la multe puncte în acest start de sezon, dar  nimic nu merge pentru ai noștri! Ambele echipe au avut parte de un început de sezon ezitant: Oțelul a acumulat doar un singur punct în primele două etape ale Superligii, ediția 2025/2026, într-un meci cu Farul Constanța. De cealaltă parte, oaspeții de azi, Dinamo … Continue reading „Inceput oribil de sezon pentru Dinamo, infrangere la Galati!”