Željko Kopic a atins o bornă impresionantă la Dinamo București: 600 de zile ca antrenor principal. Mandatul croatului a început pe 1 decembrie 2023, iar de atunci a bifat 24 de victorii, 25 de egaluri și 20 de înfrângeri. De la o echipă care lupta pentru evitarea retrogradării, Kopic a transformat Dinamo într-o formație cu … Continue reading „Zeljko Kopic: O nouă bornă impresionantă”
Un alt jucător de la FCSB ar putea ajunge la Dinamo în această perioadă. După transferul lui Alex Musi de la FCSB, Dinamo este aproape să aducă un alt jucător de bandă din curtea roș-albaștrilor – este vorba despre Marius Ștefănescu. Spre deosebire de alți fotbaliști despre care trebuie căutate referințe, pe Ștefănescu îl cunoaștem … Continue reading „Cine este jucătorul aproape de Dinamo: Cifre impresionante în Superliga”
Dinamo este aproape să mai aducă un jucător pentru o ofensivă care are încă nevoie de întăriri. După înfrângerea suferită de FCSB în Macedonia, Gigi Becali a anunțat că renunță la Marius Ștefănescu, jucătorul pentru care a plătit 1,3 milioane de euro în urmă cu un sezon. Intrat în dizgrația patronului roș-albaștrilor, Ștefănescu este aproape … Continue reading „Dinamo, aproape de un nou transfer!”
Cristian Costin s-a despărțit de Dinamo în această vară, după doi ani petrecuți la echipa noastră. În această perioadă, Costin a alternat meciurile în care a fost titular pe flancul drept cu cele în care i-a fost rezervă lui Maxime Sivis. Fundașul va părăsi România și a fost deja prezentat oficial la noua sa echipă. … Continue reading „Cristi Costin a semnat cu noua echipă”
Jocul lui Dinamo sufera din punct de vedere ofensiv si pentru ca unul din atacantii pe care ne bazam in acest sezon, pare abonat la ineficienta. Când vorbim despre jucătorii de atac, eficiența lor se măsoară în goluri și pase decisive. Din păcate, atacantul lui Dinamo, Alexandru Pop, pare abonat la cifra zero. Jucător serios … Continue reading „La brat cu ineficiența!”
Start modest pentru Dinamo și primele semne de neliniște în tribune Dinamo a început noul sezon cu frâna de mână trasă – două remize în primele două etape și deja se simte tensiunea în rândul suporterilor, care nu sunt deloc mulțumiți de cum arată echipa la debutul acestei ediții de campionat. Totuși, sezonul e lung … Continue reading „E devreme să ne îngrijorăm?!”
Zeljko Kopic, antrenorul lui Dinamo, a vorbit la finalul meciului, în cadrul conferinței de presă, despre prestația echipei în partida cu Botoșani. Tehnicianul dinamoviștilor s-a arătat ușor dezamăgit de rezultatul final, însă a evidențiat și câteva aspecte pozitive. ,,În prima repriză am dominat jocul, am avut câteva situații, dar tot nu am simțit că avem … Continue reading „VIDEO: Concluziile lui Kopic după egalul cu Botoșani! Ce a spus despre Musi, Karamoko și campania de transferuri”
Dinamo a încheiat la egalitate, 0-0, meciul de pe teren propriu cu Botoșani. O prestație modestă din punct de vedere ofensiv, iar Dinamo rămâne fără victorie în primele două etape. Legenda dinamovistă, Costel Orac, consideră însă că un început mai slab era de așteptat, având în vedere numărul mare de schimbări din lot față de … Continue reading „Mesaj sincer: „Dacă nu s-a impus până acum, mi-e greu să cred că va reuși””
Înainte de startul sezonului, îmi era teamă că va fi nevoie de o perioadă de rodaj. Speram, cumva, că noii veniți se vor integra instant în sistemul gândit de Kopic. Realitatea, însă, ne arată că avem nevoie de timp pentru a forma o echipă, un mecanism funcțional. Pe vremuri, atunci când îți cumpărai o mașină … Continue reading „Dinamo in „rodaj”!”
Am fost aseara pe Arcul de Triumf ca un copil scapat in dulapul cu jucarii. Cu tricoul cel nou pe mine, cu esarfa infasurata ca o promisiune la gat si cu sufletul plin de speranta. Era primul meci acasa din noul sezon. Si cumva, in tot haosul noii noastre normalitati fotbalistice, speram. Speram la fotbal. … Continue reading „Lacrimi in offside… Lacrimile unui tata.”
