Dinamo rămâne activă pe piața transferurilor, atât la capitolul sosiri, cât și plecări. Clubul are în continuare nevoie urgentă de întăriri, în special în defensivă, acolo unde lotul este momentan dezechilibrat. Președintele Andrei Nicolescu a confirmat recent că vor urma și alte plecări din lot, după revenirea din cantonament. „Este posibil să mai plece jucători, … Continue reading „Următorul pe lista plecărilor?”
Dinamo a încheiat astăzi stagiul de pregătire din Polonia, cu ultimul test al verii, împotriva celor de la Omonia Nicosia. Dacă până acum vremea a ținut cu noi, azi am simțit pe deplin căldura verii. Pentru jucători însă, a fost contextul ideal, mai ales că urmează meciuri în condiții similare de caniculă – un antrenament … Continue reading „Echipă solidă, dar nu completă: Dinamo mai are de lucru”
ÎNOT. David Popovici, 3 medalii și un record european la Samorin În perioada 26-28 iunie, David Popovici a participat la Campionatul European de la Samorin U23. Înotătorul a reușit să termine competiția din Slovacia cu două medalii de aur la 200 și 100 m liber, în timp ce la 50 m liber a cucerit medalia … Continue reading „ÎNOT. David Popovici, 3 medalii și un record european la Samorin”
În perioada 26 iunie-29 iunie, s-a desfășurat Cupa Mondială II de la Lucerna. În cadrul competiției de verificare în vederea participării la Campionatul Mondial de la Shanghai (21-28 septembrie), delegația României s-a întors cu 6 medalii (3 aur- 2 argint, 1 bronz), iar la 5 dintre ele au contribuit și sportivii dinamoviști. Medaliile la care … Continue reading „CANOTAJ. 5 medalii pentru dinamoviști la Cupa Mondială de la Lucerna”
Dinamo a încheiat la egalitate ultimul meci de pregătire din Polonia, împotriva ciprioților de la Omonia Nicosia. Partida a fost transmisă în direct pe 48TV, însă din cauza unor probleme legate de drepturile de autor, repriza secundă nu a mai fost disponibilă în live. Totuși, aceasta poate fi urmărită acum integral pe canalul de YouTube … Continue reading „Egal spectaculos în Polonia: Repriză de vis pentru Dinamo”
Cantonamentul din Kielce se apropie de final, iar în ultima zi petrecută în Polonia, Dinamo va disputa ultimul meci de pregătire din această perioadă. „Alb-roșii” au remizat în primul test, 3-3 cu Motor Lublin, într-un meci disputat în două reprize a câte 60 de minute. De această dată, confruntarea se va desfășura în formatul obișnuit, … Continue reading „DINAMO-Omonia: Primul 11 trimis de Zeljko Kopic”
Mult a fost, puțin a mai rămas. Dinamo încheie astăzi stagiul de pregătire din Polonia, cu un ultim test împotriva formației Omonia Nicosia. Ieri, tot pe stadionul din Zagrody, echipa a susținut ultimul antrenament din Polonia, înaintea revenirii în țară. A fost un cantonament lung și solicitant pentru jucători, cu două ședințe de pregătire pe … Continue reading „Jurnal de Kielce: Ultimul antrenament din Polonia”
Dinamo încheie astăzi stagiul de pregătire din Polonia cu un meci de verificare împotriva celor de la Omonia Nicosia. Partida va marca finalul cantonamentului de la Kielce, acolo unde echipa noastră a efectuat al doilea stagiu consecutiv de pregătire. Din 14 iunie și până astăzi, Dinamo s-a aflat exclusiv în pregătire centralizată, urmând ca jucătorii … Continue reading „Revenire în țară cu un nou amical”
Cantonamentul din Kielce se apropie de final, iar în ultima zi petrecută în Polonia, Dinamo va disputa ultimul meci de pregătire din această perioadă. „Alb-roșii” au remizat în primul test, 3-3 cu Motor Lublin, într-un meci disputat în două reprize a câte 60 de minute. De această dată, confruntarea se va desfășura în formatul obișnuit, … Continue reading „Un ultim test in Polonia: Ultimele detalii”
Josue Homawoo s-a despărțit de Dinamo și a semnat cu noua sa echipă. Venit la Dinamo în vara anului 2023, Homawoo a avut evoluții extrem de apreciate. Dintr-un jucător care evolua în liga a treia franceză, fundașul togolez a făcut un pas important în cariera sa. La doar o zi după ce a postat un … Continue reading „Homawoo a fost prezentat la noua echipă”
