„Regretatul Dan Matei Agathon, fost ministru al Turismului și uriaș suporter dinamovist, avea obiceiul de a-i numi pe jurnaliștii care își făcuseră un obicei din a critica Dinamo, indiferent de situație, «ziariști înstelați».” „Unul dintre motivele pentru care, acum mulți ani, am pornit proiectul Radio Dinamo1948 alături de Cătălin a fost tocmai modul incorect, din … Continue reading „„Ferește-mă, Doamne, de «ziariștii înstelați».””
Dinamo a învins ieri Universitatea Cluj, grație jucătorilor care constituie „structura” pe care echipa s-a bazat în acest sezon. Gnahoré, Olsen, Opruț, Perića, Selmani, Șivis, Milanov sau Luna sunt jucători cu experiență, cu multe meciuri în carieră, genul de fotbaliști care au văzut mult fotbal la viața lor și care reușesc să se adune în … Continue reading „Punctele forte!”
Dinamo a reușit să învingă Universitatea Cluj cu scorul de 4-2, într-un meci spectaculos, însă există și motive de îngrijorare. Echipa a avut mari probleme de efectiv, în special în zona defensivă, acolo unde Zeljko Kopic a fost nevoit, din nou, să improvizeze. Practic, Dinamo nu a avut nici măcar un fundaș central de meserie … Continue reading „Avertismentul lui Kopic”
Stipe Perica a avut un meci greu de gestionat cu FCSB. A marcat atunci primul gol, dar a ratat și una dintre cele mai mari ocazii ale sezonului. Dinamo a pierdut acel meci, iar multe critici s-au îndreptat către atacantul croat, care, totuși, a beneficiat în continuare de susținerea lui Kopic. Susținerea a fost răsplătită … Continue reading „,,Imi place genul ăsta de personalitate””
Dinamo s-a impus în deplasarea de la Cluj cu scorul de 4-2, într-un meci absolut superb, cu multe reușite și un public dinamovist la înălțime. Deși a avut mari probleme de efectiv, Dinamo reușește să se întoarcă cu toate punctele puse în joc. Ilie Dumitrescu, analist la Digi Sport, a avut câțiva jucători remarcați după … Continue reading „Remarcații după victoria cu U Cluj”
Dinamo s-a impus la Cluj cu 4-2, iar pentru mine a fost un moment cu adevărat aparte. Un meci cu încărcătură emoțională, mai ales că am revenit pe stadionul unde, ca dinamovist, am trăit una dintre cele mai dureroase experiențe. A urmat, la doar o săptămână, o altă lovitură cruntă. Însă totul a început acolo, … Continue reading „Trei ani mai târziu”
Zeljko Kopic se poate declara un antrenor fericit după prima victorie din play-off. Cu un lot măcinat de accidentări, mai ales în apărare, unde s-au făcut improvizații peste improvizații, Dinamo a reușit totuși să se impună la Cluj cu scorul de 4-2, într-un meci spectaculos. „Câinii” pleacă din deplasare cu toate cele trei puncte. ,,Sunt … Continue reading „Conferință de presă: „Sunt mândru de echipă!” Ce a spus Kopic despre jucătorii accidentați”
Afișări 83 Dinamo a obținut sâmbătă prima victorie din play-off, învingând Universitatea Cluj în etapa a patra. După înfrângerea suferită în fața Rapidului, formația din „Ștefan cel Mare” a spart gheața în această fază a competiției, reușind să se impună într-un meci spectaculos, cu șase goluri, disputat pe terenul ardelenilor. Universitatea Cluj a deschis scorul, … Continue reading „Secretul succesului cu U Cluj: „Caracter””
Dinamo s-a impus în deplasarea de la Cluj cu Universitatea, scor 4-2. După trei înfrângeri consecutive în play-off, Dinamo s-a deplasat la Cluj cu gândul de a întrerupe seria negativă. Deși mulți erau sceptici după startul nefericit din play-off, suporterii dinamoviști nu au abandonat echipa la greu: peste 2.000 de fani au fost prezenți alături … Continue reading „Aici e Dinamo: Victorie superbă în Ardeal! Concluzii de la fața locului”
Stipe Perica a fost cel mai bun dinamovist în victoria obținută în deplasare la Cluj. Atacantul adus în iarnă a ajuns deja la 5 reușite în campionat și își arată deja valoarea. Atacantul autor al unei duble, a vorbit la finalul victoriei obținute de Dinamo: „Pentru noi nu a fost o surpriză că am câștigat. … Continue reading „Mesajul eroului de la Cluj: ,,Nu am ajuns în play-off degeaba””
