Analiza lui Kopic după o nouă înfrângere! Ce nu a funcționat în joc

Dinamo a pierdut meciul cu Rapid de pe Arena Națională, o partidă în care Dinamo se poate simți frustrată după deznodământul final, dar rămânem fără punct obținut în primele trei etape din play-off. Zeljko Kopic, antrenorul lui Dinamo, a oferit concluziile sale în cadrul conferinței de presă de după meci: „Nu e un sentiment plăcut … Continue reading „Analiza lui Kopic după o nouă înfrângere! Ce nu a funcționat în joc”

Titular după mult timp, frustrat după înfrângere

Meciul cu Rapid a adus o nouă înfrângere pentru echipa noastră în play-off, a patra consecutivă în campionat. Zeljko Kopic a încercat să opereze schimbări în formula de start: a modificat portarul și l-a introdus pe Alex Pop în primul 11, pentru prima dată după aproape trei luni. Alex Pop nu a avut realizări notabile … Continue reading „Titular după mult timp, frustrat după înfrângere”

Nicolescu a vorbit despre ieșirea din insolvență

Poate cea mai importantă bătălie pentru Dinamo în această primăvară este cea pentru ieșirea din procedura de insolvență. Dinamo își dorește să iasă din insolvență în timp util, pentru a avea, anul viitor, dreptul de a obține pe teren calificarea în cupele europene. După ceea ce s-a întâmplat săptămâna trecută în instanță, Andrei Nicolescu a … Continue reading „Nicolescu a vorbit despre ieșirea din insolvență”

Dinamo dă startul verii cu un transfer emoționant și pune ochii pe încă un fotbalist de la naționala României U19 – U21

Dinamo dă startul verii cu un transfer emoționant și pune ochii pe încă un fotbalist de la naționala României U19 – U21 Dinamo dă startul verii cu un transfer emoționant și pune ochii pe încă un fotbalist de la naționala României U19 – U21 Într-o mișcare care ne amintește că oportunitățile nu așteaptă, Dinamo a … Continue reading „Dinamo dă startul verii cu un transfer emoționant și pune ochii pe încă un fotbalist de la naționala României U19 – U21”

Nicolescu: „L-am sunat pe Gigi Becali”

Afișări 87 Dinamo a fost învinsă de Rapid în derby-ul disputat pe Arena Națională, scor 0-1, bifând astfel al treilea eșec consecutiv sub comanda lui Zeljko Kopic. După meci, Andrei Niculescu a intrat în direct la GSP și a discutat despre acest eșec, dar și despre interesul pentru Alexandru Musi. „Știu, știu discuția. Dacă facem … Continue reading „Nicolescu: „L-am sunat pe Gigi Becali””

Mesajul lui Nicolescu după înfrângerea cu Rapid: ,,Sunt mândru de jucători”

Dinamo a pierdut derby-ul cu Rapid de pe Arena Națională, dar Andrei Nicolescu a văzut mai multe lucruri pozitive după derby. Dinamo a cedat la limită cu Rapid, dar Andrei Nicolescu este mulțumit de ce a văzut din partea jucătorilor: „Sunt mândru de jucătorii lui Dinamo din seara asta. Am suferit foarte mult din cauza … Continue reading „Mesajul lui Nicolescu după înfrângerea cu Rapid: ,,Sunt mândru de jucători””

Prima reacție a conducerii după înfrângere

Afișări 48 Dinamo a fost învinsă de Rapid în derby-ul disputat pe Arena Națională, scor 0-1, bifând astfel al treilea eșec consecutiv sub comanda lui Zeljko Kopic. Unicul gol al partidei, jucată pe cel mai mare stadion din țară, a fost marcat în minutul 31 de Elvir Koljic, după o centrare excelentă trimisă de Răzvan … Continue reading „Prima reacție a conducerii după înfrângere”

Concluziile lui Kopic după o nouă înfrângere în play-off

Dinamo rămâne fără punct câștigat în play-off și după meciul cu Rapid. Un derby decis de o greșeală în defensiva noastră, un meci cu foarte puține ocazii de poartă, în care Dinamo a sperat până în ultima secundă că poate obține măcar un rezultat de egalitate. Din păcate, ne întoarcem fără niciun punct și din … Continue reading „Concluziile lui Kopic după o nouă înfrângere în play-off”

Ce a spus Cirjan după o nouă înfrângere în play-off: ,,Astea sunt scuze”

Dinamo a înregistrat o nouă înfrângere în play-off, în deplasare, cu Rapid. Un derby anost, cu puține ocazii de poartă, lipsit de spectacolul de altădată – atât pe teren, cât și în tribune. Meciul a fost decis de o execuție a lui Koljić, venită după o greșeală în defensiva dinamovistă. Decarul lui Dinamo, Cătălin Cîrjan … Continue reading „Ce a spus Cirjan după o nouă înfrângere în play-off: ,,Astea sunt scuze””

Derby anost, ajungem pe ultimul loc in play-off

Rapid și Dinamo s-au întâlnit în această seară, în a treia etapă din play-off-ul Superligii. Un meci derby, între ultimele două clasate din play-off, care căutau prima victorie din această fază a competiției. O partidă programată pe Arena Națională, însă la fel de bine se putea juca și în Giulești – aproximativ 15.000 de fani, … Continue reading „Derby anost, ajungem pe ultimul loc in play-off”