Recent, au apărut informații conform cărora Dinamo se interesează din nou de Antoine Baroan, un atacant pe care Zeljko Kopic îl știe foarte bine. Despre Antoine Baroan s-a discutat și în sezonul 2023/2024, după venirea lui Kopic la Dinamo, dar atacantul care a lucrat cu Kopic la Botev, nu a ajuns la Dinamo. Acum, cei … Continue reading „EXCLUSIV: Ce a spus Kopic despre interesul pentru Baroan”
Dinamo este în pauză competițională, dar pregătim derby-ul cu FCSB, programat peste 11 zile, pe Arena Națională. Clubul a pus în vânzare biletele pentru derby, după ce, anterior, fanii dinamoviști au avut posibilitatea de a achiziționa abonamente pentru toate partidele din play-off. Din informațiile noastre, aproximativ 3.500 de abonamente au fost vândute pentru play-off, însă … Continue reading „EXCLUSIV: Câte bilete s-au dat pentru derby”
Ieri, în timp ce sorbeam din cafeaua de dimineață și parcurgeam știrile zilei, am dat peste un titlu care mi-a lăsat un gust mai amar decât licoarea aromată pe care tocmai o savuram: „Ultrașii lui CFR au lovit cu bestialitate și au dezbrăcat niște simpli suporteri după meciul cu Dinamo… Ultrașii lui CFR Cluj au … Continue reading „De la galerie la galerie subterană… Ultrașii CFR Cluj, urmașii minerilor, dar fără front de lucru”
Lui Emil Boc ii place fotbalul, nimic de comentat aici, pana la urma este dreptul fiecarui cetatean al Romaniei sa fie sau nu microbist. Aflam că în 2024 autoritățile locale au sponsorizat cu 2.500.000 de euro U Cluj, un lucru aduce cu siguranță un capital de imagine, extrem de binevenit în politică. Mai aflăm însă … Continue reading „Dincolo de bani si imagine!”
Afișări 1 Dinamo și FCSB se vor înfrunta pentru a patra oară în acest sezon pe 30 martie, de la ora 20:00. Partida va avea loc pe Arena Națională, cel mai mare stadion al țării. Oficialii clubului Dinamo au anunțat că toate meciurile de pe teren propriu din acest play-off se vor disputa pe acest … Continue reading „EXCLUSIV Câte bilete s-au vândut la derby”
Revenirea lui Ovidiu Burcă în Superliga se pare că nu a fost de bun augur, iar mandatul său la Oțelul Galați se apropie de final. În acest an, cu Burcă la cârmă, Oțelul a înregistrat două victorii, două remize și șase eșecuri, ocupând locul 8 în play-out, poziție care duce la barajul de retrogradare/promovare. La … Continue reading „Final de mandat pentru Ovidiu Burcă”
Dorinel Munteanu s-a despărțit de Oțelul Galați în luna decembrie, dar deținătorul recordului de selecții la prima reprezentativă revine în Superliga. Sepsi a pierdut partida cu Gloria Buzău, una dintre marile surprize ale campionatului, iar acest eșec îi va fi fatal lui Valentin Suciu. Dorinel Munteanu va prelua banca tehnică a echipei, având ca obiectiv … Continue reading „Dorinel Munteanu revine în Superligă”
Afișări 248 Plecarea lui Astrit Selmani, golgheterul lui Dinamo în acest sezon, cu 12 goluri marcate, este iminentă, iar echipa alb-roșie trebuie să caute un nou atacant. Conform informațiilor GSP, Dinamo îl vizează pentru vară pe Antoine Baroan, în vârstă de 24 de ani, jucător pe care Zeljko Kopic l-a antrenat în sezonul 2022-2023 la … Continue reading „Ce jucător l-ar putea înlocui pe Selmani”
Mandatul de antrenor al lui Adrian Mutu pe banca Petrolului a ajuns la final. Adrian Mutu a acceptat provocarea de a prelua banca tehnică a Petrolului, formație aflată pe loc de play-off în momentul venirii la Ploiești. Însă mandatul a fost un eșec și și-a dat demisia. După ce a luat decizia de a pleca … Continue reading „Eșec ca antrenor și pe banca Petrolului”
Dinamo își dorește să iasă din procedura de insolvență în timp util, până la finalul lunii mai, astfel încât, din sezonul următor, să putem vorbi din nou, după foarte mulți ani, despre participări în cupele europene. În ultima intervenție de la Radio Dinamo1948, săptămâna trecută, l-am întrebat pe Andrei Nicolescu, administratorul special al clubului Dinamo, … Continue reading „Miza: Cupele europene”
