Când „uscăturile” vorbesc!

„Nu există pădure fară uscături” este o expresie prin care o folosim atunci când dorim să transmitem că în orice grupare sau organizație, există și un număr  foarte mic de persoane care crează probleme sau nu se ridică la nivelul cerut de acea organizație. Suporterii dinamoviști sunt speciali, educați, inteligenți, inimoși, fanatici în dragostea lor … Continue reading „Când „uscăturile” vorbesc!”

Revenire foarte importantă pentru derby

Dinamo are un meci extrem de complicat duminică seară, pe Arena Națională, împotriva echipei care reprezintă România în cupele europene. Partida se va disputa în condiții speciale, întrucât la ora de start sunt așteptate temperaturi de aproximativ -10 grade, însă nu se ia în calcul amânarea meciului. Pentru Dinamo, acesta poate fi momentul revanșei după … Continue reading „Revenire foarte importantă pentru derby”

„Dușul rece” ne poate trezi!

Din când în când, în viață, un duș rece este binevenit, chiar dacă, pe moment, durerea resimțită este neplăcută. Atitudinea corectă față de acel „duș rece” poate însemna mult în viitor. Corecția pe care ne-a aplicat-o ieri Farul, are darul să ne aducă puțin cu picioarele pe pământ, Dinamo este o echipă în formare, care … Continue reading „„Dușul rece” ne poate trezi!”

Concluzii după înfrângerea cu Farul: Toate seriile au un sfârșit. Plusuri și minusuri

Dinamo și Farul s-au întâlnit în etapa cu numărul 27, într-o partidă care ne putea duce oficial în play-off. A fost o etapă excelentă pentru noi până la confruntarea de pe „Arcul de Triumf”. Sepsi și Petrolul cedaseră toate punctele, iar totul părea să meargă în favoarea noastră. Atmosfera era destul de relaxată înainte de … Continue reading „Concluzii după înfrângerea cu Farul: Toate seriile au un sfârșit. Plusuri și minusuri”

De ce nu este supărat Kopic după înfrângere! Îl putem vedea pe Politic titular în derby?

Dinamo a pierdut partida cu Farul Constanța de pe teren propriu. S-a încheiat seria fără înfrângere pentru Dinamo în acest sezon, dar și seria de meciuri fără înfrângere pe stadionul ,,Arcul de Triumf” din București. Zeljko Kopic nu a părut foarte dezamăgit de prestația echipei la finalul partidei. Totodată, antrenorul lui Dinamo a vorbit despre … Continue reading „De ce nu este supărat Kopic după înfrângere! Îl putem vedea pe Politic titular în derby?”

,,Cred că pică foarte bine această înfrângere”

Dinamo a pierdut partida cu Farul de pe ,,Arcul de Triumf”, în etapa cu numărul 27 a Superligii. Un meci dominat de Dinamo, dar în care nu am reușit să învingem o echipă aflată în partea a doua a clasamentului. Marius Niculae (43 de ani) și Ionel Dănciulescu (48), foștii golgheteri din „Ștefan cel Mare”, … Continue reading „,,Cred că pică foarte bine această înfrângere””

Concluziile lui Kopic după prima înfrângere a anului! Nemulțumirea antrenorului

Dinamo a pierdut primul meci din 2025, suferind o înfrângere pe teren propriu în fața celor de la Farul Constanța. Seria de 13 meciuri fără înfrângere a echipei noastre s-a încheiat în această seară, după o prestație destul de modestă. Dinamo a avut din nou probleme în ofensivă și nu a reușit să marcheze. Antrenorul … Continue reading „Concluziile lui Kopic după prima înfrângere a anului! Nemulțumirea antrenorului”

Prima eroare în poartă: ,,Mi-o asum”

Farul Constanța a învins-o pe Dinamo, scor 2-0, pe ”Arcul de Triumf” într-un meci din etapa cu nunărul 27 din SuperLigă. La finalul partidei din Capitală, Alexandru Roșca, portarul celor de la Dinamo care a avut o ieșire nereușită la reușita lui Țîru, a vorbit atât despre golurile primite, cât și despre evoluția per total … Continue reading „Prima eroare în poartă: ,,Mi-o asum””