Afișări 1.112
Dinamo mai reușește un transfer în această vară. Ștefan Opriș, 19 ani, fundaș dreapta, va devenit „câine roșu”. Este deja în cantonamentul din Polonia, Dinamo a prefațat o altă mutare de viitor a clubului printr-un videoclip în mediul online.
Practic, cu Ștefan Opriș, 19 ani, un tânăr fundaș dreapta ce a lăsat o impresie bună la Poli Iași în sezonul precedent, vor ajunge la 6 mutări în mercato estival.
Sâmbătă noaptea, așa cum a obișnuit în ultima perioadă, cei de la Dinamo au prezentat un teaser, un videoclip care să anunțe următoarea mutare a roș-albilor în fereastra de transferuri.
Ștefan Opriș este jucător de bandă dreapta și a crescut în academia celor de la U Cluj. Ardelenii l-au împrumutat apoi la Iași, iar contractul său cu „Șepcile roșii” a fost invalidat de către comisiile FRF pentru semnătură falsă, așa cum a anunțat inițial jurnalistul Emanuel Roșu.
Tânărul apărător are un singur meci în Superliga. Un minut bifat în mai 2025 în meciul U Cluj – FCSB (0-2).
La Dinamo, momentan, Opriș îi va avea concurenți pe post pe Maxime Sivis și David Irimia.
Citește și:
Nuno Campos, start foarte complicat la Dinamo
