Un nou transfer la Dinamo thumbnail

Un nou transfer la Dinamo

Afișări 1.112

Dinamo mai reușește un transfer în această vară. Ștefan Opriș, 19 ani, fundaș dreapta, va devenit „câine roșu”. Este deja în cantonamentul din Polonia, Dinamo a prefațat o altă mutare de viitor a clubului printr-un videoclip în mediul online.

Practic, cu Ștefan Opriș, 19 ani, un tânăr fundaș dreapta ce a lăsat o impresie bună la Poli Iași în sezonul precedent, vor ajunge la 6 mutări în mercato estival.

Sâmbătă noaptea, așa cum a obișnuit în ultima perioadă, cei de la Dinamo au prezentat un teaser, un videoclip care să anunțe următoarea mutare a roș-albilor în fereastra de transferuri.

Ștefan Opriș este jucător de bandă dreapta și a crescut în academia celor de la U Cluj. Ardelenii l-au împrumutat apoi la Iași, iar contractul său cu „Șepcile roșii” a fost invalidat de către comisiile FRF pentru semnătură falsă, așa cum a anunțat inițial jurnalistul Emanuel Roșu.

Tânărul apărător are un singur meci în Superliga. Un minut bifat în mai 2025 în meciul U Cluj – FCSB (0-2).

La Dinamo, momentan, Opriș îi va avea concurenți pe post pe Maxime Sivis și David Irimia.

Citește și:

Nuno Campos, start foarte complicat la Dinamo

Lasă un răspuns