Replica lui Andrei Nicolescu pentru Rădoi si Rotaru

Mirel Rădoi a avut o serie de declaratii obraznice la adresa clubului nostru și a jucătorilor. Astăzi a venit și replica din partea lui Andrei Nicolescu: ,,Fiecare poate să aibă o părere. Întrebarea e despre ce arbitru vorbim. Decizia a fost luată în colaborare. Atât timp cât VAR-ul te cheamă, îți și explică la ce … Continue reading „Replica lui Andrei Nicolescu pentru Rădoi si Rotaru”

Bănia cu bancuri, Dinamo cu punctele

„Fă, Bancule, te crezuși zid și te dărâmă Armstrong ăla micu’ dintr-o suflare”… Aseară, pe „Ion Oblemenco” se juca o bucată de destin. Craiova și Dinamo își puseră rănile pe masă și le cântărira cu aceeași sete de afirmare. Dinamo a intrat pe teren fără efectiv complet, dar și-a purtat lipsurile cu demnitatea unuia care … Continue reading „Bănia cu bancuri, Dinamo cu punctele”

Atitudine de echipă mare! Un punct foarte important pentru Dinamo

Craiova și Dinamo au oferit un meci excelent pe „Ion Oblemenco”, cea mai așteptată confruntare a etapei. A avut tot ce trebuie pentru un derby: goluri, ratări, încrâncenare, eliminări – un duel între locul 1 și locul 3, care a fost un ambasador bun al fotbalului românesc. Dinamo nu a avut efectivul complet, dar deja … Continue reading „Atitudine de echipă mare! Un punct foarte important pentru Dinamo”

Concluziile lui Kopic după egalul cu Craiova! Care sunt jucătorii care nu sunt încă la nivel maxim

Dinamo și Craiova au remizat în cel mai interesant meci al etapei a 11-a. Un meci care și-a respectat statutul de derby prin prisma clasamentului. Cele două formații au evoluat la un nivel ridicat, într-o partidă vie, cu ocazii, decisă pe final de golul lui Pop. Antrenorul lui Dinamo, Zeljko Kopic, se poate declara mulțumit … Continue reading „Concluziile lui Kopic după egalul cu Craiova! Care sunt jucătorii care nu sunt încă la nivel maxim”

Acuze din partea lui Mirel Radoi! De la ce au pornit incidentele

La finalul partidei dintre Craiova și Dinamo au avut loc mai multe incidente la vestiare, în care au fost implicați și jucătorii. Mirel Rădoi, antrenorul oltenilor, a avut o tiradă la adresa jucătorilor noștri, lipsită total de respect și jignitoare, în care i-a și nominalizat pe câțiva dintre stranieri. „Totul a început de la marele … Continue reading „Acuze din partea lui Mirel Radoi! De la ce au pornit incidentele”

,,Prea multă tensiune din partea organizatorilor, prea multă tensiune pe margine”

Dinamo a obținut un punct dintr-o deplasare foarte grea, la Craiova. A fost un meci cu multă tensiune, dar și cu fotbal de calitate. Pop a marcat pe final și a adus un punct important pentru echipa noastră, însă problemele au continuat și după fluierul final, în vestiar. La finalul partidei, Andrei Nicolescu, președintele lui … Continue reading „,,Prea multă tensiune din partea organizatorilor, prea multă tensiune pe margine””

,,Am așteptat o perioadă până au venit golurile”

Craiova și Dinamo au încheiat la egalitate, 2-2, într-un meci spectaculos, în care Alex Pop a marcat pe final și a adus un punct important pentru Dinamo. ”Un meci foarte greu, era de așteptat. Sperăm că spectacolul a fost pe măsură. Ne bucurăm că am scos un punct. După acel cartonaș roșu a fost un … Continue reading „,,Am așteptat o perioadă până au venit golurile””

Dinamo stie sa joace cu echipele de play-off.

Colegul Mihai Morar a facut cateva consideratii asupra meciului de astazi. Universitatea Craiova – Dinamo București, derby în Superliga României, etapa XI, disputat în fieful craiovenilor, pe legendarul stadion Ion Oblemenco. Primele 15 minute am observat un joc foarte curajos al dinamoviștilor, cu pressing avansat, pase exacte și disponibilitate la efort. S-a văzut cu ochiul … Continue reading „Dinamo stie sa joace cu echipele de play-off.”