Dinamo are un meci foarte important la orizont, împotriva celor de la UTA Arad. O echipă arădeană surprinzătoare în acest start de sezon, noua formație pregătită de Adrian Mihalcea pare capabilă să emită pretenții la un loc de play-off, iar duelul de vineri seara nu va fi deloc simplu pentru echipa noastră. Zeljko Kopic speră … Continue reading „Efectiv incomplet, dar o revenire importantă”
Dinamo a schimbat complet echipa care ne-a readus în Superliga în sezonul 2022/2023. Formația a făcut tranziția către o echipă de play-off, iar lotul a fost modificat în totalitate. Jucătorii care au dus greul în anul promovării au ajuns să evolueze în alte campionate, în diverse țări. Gorka Larrucea a fost un jucător extrem de … Continue reading „Destinație exotică: unde va juca Gorka Larrucea”
O rundă cu destul de multe surprize, în care și noi puteam fi în prim-plan, în sens negativ, dar până la urmă ne-am impus în meciul cu Metaloglobus din deplasare, o victorie care poate conta foarte mult la finalul sezonului regulat. Cea mai mare surpriză s-a înregistrat în Ghencea, acolo unde Unirea Slobozia a dat … Continue reading „Final de etapă: Urcăm pe loc de play-off!”
Victoria cu Metaloglobus a fost departe de a fi una obținută în urma unui joc convingător. Scorul de 1-0 ne-a adus cele trei puncte puse în joc, însă prestația echipei a lăsat de dorit, în special în repriza secundă, când Metaloglobus a avut inițiativa. Dinamo a reușit să păstreze avantajul și să obțină, în extremis, … Continue reading „Mesaj sincer: ,,A fost o victorie greu de digerat””
Pentru Dinamo urmează o provocare în campionat. Un duel cu iz de play-off – așa poate fi descris meciul de pe Arena Națională. Nu doar pentru că vom întâlni formația arădeană pe cel mai mare stadion al țării, obișnuit cu partide de anvergură și miză, ci și datorită startului excelent de sezon al adversarilor. Cine … Continue reading „Duel cu iz de play-off”
Dinamo se pregătește de meciul cu UTA Arad, pe teren propriu, o confruntare extrem de interesantă și dificilă pentru formația noastră. Puțini s-ar fi așteptat ca UTA să înceapă atât de bine sezonul, însă echipa lui Adi Mihalcea este neînvinsă, iar Dinamo are de muncit pentru a trece de o formație care, în această rundă, … Continue reading „Mobilizare?!”
În sezonul trecut, Dinamo a evoluat pe stadionul „Arcul de Triumf” în sezonul regulat, cu doar două excepții. În acest sezon, se pare că lucrurile vor sta diferit. Arena Națională a devenit prima opțiune și, mai mult decât atât, micuța arenă de lângă Mănăstirea Cașin ridică și alte probleme, legate în special de costuri. Conform … Continue reading „Pleacă Dinamo definitiv de pe „Arcul de Triumf”? „Există o limită””
Ghencea. Locul unde unii se duc să facă poze, alții să-și piardă vremea. Locul unde rivalii se visează regi și se trezesc cu coroana pe jos. Aseară, un puști de 19 ani le-a dărâmat palatul de carton cu un șut simplu și rece. Raul Rotund. Nume predestinat să dea lovituri de grație și să lase … Continue reading „Rotund le-a tăiat colțurile: Dinamo i-a lovit în Ghencea fără să fie pe teren!”
A fost o etapă excelentă pentru dinamoviștii împrumutați, majoritatea fiind titulari, iar doi dintre ei reușind să marcheze. • Raul Rotund – a înscris unicul gol al partidei și a adus victoria Unirii Slobozia în deplasarea de pe Ghencea contra FCSB-ului. • David & Alex Irimia (Metaloglobus București) – David a jucat 75 de minute, … Continue reading „Dinamoviștii împrumutați: Rotund a răpus FCSB-ul”
Unirea Slobozia a învins-o, scor 1-0, pe stadionul Ghencea, pe FCSB, în etapa a 5-a din SuperLigă. Unicul gol al partidei a fost marcat de Raul Rotund în minutul 34. Raul Rotund este jucătorul lui Dinamo si acesta i-a administrat FCSB-ului o nouă înfrângere în campionat, a treia consecutivă Raul Rotund este cu gândul la … Continue reading „,,Am jucat și pentru Dinamo””
