Jucătorul lui Dinamo înscrie în Ghencea!

FCSB a înfruntat Unirea Slobozia în etapa a 5-a din Superliga, iar un jucător aflat sub contract cu Dinamo a ieșit la rampă. Dinamo a decis să împrumute mai mulți jucători de perspectivă în primele două ligi, însă Raul Rotund pare să fie cel mai mulțumit de această mutare. Fotbalistul dinamovist a deschis scorul în … Continue reading „Jucătorul lui Dinamo înscrie în Ghencea!”

Vadym Kyrychenko, primul gol pentru CS Dinamo

CS Dinamo București a obținut primele puncte în Liga II, câștigând cu 3-2 în deplasare la AFC Câmpulung Muscel, în etapa a doua. În echipa antrenată de Florin Bratu, Vadym Kyrychenko și Yanys Neculai au fost titulari, iar Al. Ionică a intrat din postura de rezervă. Ucraineanul Kyrychenko a deschis scorul în minutul 21, după … Continue reading „Vadym Kyrychenko, primul gol pentru CS Dinamo”

Sub cerul mic de la Clinceni, unde iarba nu ține pasul cu visul…

Uneori, fotbalul nu se joacă pe stadioane mari, ci pe hărți afective. Și aseară, harta noastră a avut un punct roșu la Clinceni. Un stadion mic, cât o curte mai mare, cu tribune apropiate ca băncile vechi dintr-o școală rurală, dar care, pentru o oră și jumătate, a fost capitala inimilor alb-roșii. Aproximativ 3.200 de … Continue reading „Sub cerul mic de la Clinceni, unde iarba nu ține pasul cu visul…”

Kopic explică jocul modest din această seară

Zeljko Kopic, antrenorul lui Dinamo, a explicat de ce echipa sa a arătat atât de slab în această seară. O victorie chinuită, cu 1-0, obținută în urma unui joc modest, mai ales în partea a doua. Antrenorul lui Dinamo a oferit și câteva explicații pentru prestația mai slabă a băieților: „Concluzia e că am luat … Continue reading „Kopic explică jocul modest din această seară”

Victorie, dar meci foarte modest

Metaloglobus și Dinamo au deschis etapa a 5-a cu un meci disputat la Clinceni. Teoretic am fost oaspeți, practic ne-am simțit ca și cum am fi fost acasă. Un stadion plin de suporteri dinamoviști, în toate tribunele micuței arene de lângă București. Metaloglobus (4-4-2): Gavrilaș – Sava, Caramalău, Pasagic, Kouadio – D. Irimia, B. Moreira, … Continue reading „Victorie, dar meci foarte modest”

Metaloglobus-DINAMO: Avem primul 11 trimis de Zeljko Kopic

Dinamo dă startul astăzi etapei cu numărul 5 din Superliga, o rundă în care sperăm să obținem o nouă victorie. Etapa trecută a adus și primul succes al echipei noastre în noua ediție de campionat. Și ce victorie a fost: 4-3 cu FCSB pe Arena Națională! Dinamo a apăsat butonul de restart pentru noul sezon. … Continue reading „Metaloglobus-DINAMO: Avem primul 11 trimis de Zeljko Kopic”