Cum s-au descurcat jucătorii împrumutați: A reînceput Liga II.

Dinamo are o serie de jucători împrumutați în primele ligi. Alex & David Irimia: Alex Irimia a jucat 64 de minute în înfrângerea suferită de Metaloglobus București în deplasare, cu Farul Constanța (1-2). A ieșit cu un minut înaintea încasării golului de 1-2. David Irimia a jucat 83 de minute în același meci. A fost … Continue reading „Cum s-au descurcat jucătorii împrumutați: A reînceput Liga II.”

Ce lipsește la Dinamo? Foc constant. Fiecare meci să fie un derby!

„Nu mă interesează dacă e imposibil. Mă interesează dacă arde în tine.” – James Baldwi Suntem buni. E clar. Putem. Avem. Am demonstrat. Am arătat că nu suntem vreo echipă cu genunchii moi și creierul topit sub presiune. Am scos urletul ăla de câine flămând și am mușcat. Și atunci? De ce doar uneori? De … Continue reading „Ce lipsește la Dinamo? Foc constant. Fiecare meci să fie un derby!”

Decizie importantă pentru următorul meci de pe teren propriu

Dinamo a obținut prima victorie a sezonului în meciul cu FCSB, iar clubul a luat o decizie importantă pentru următorul meci, programat pe teren propriu. După disputa cu Metaloglobus, Dinamo va evolua pe Arena Națională, în partida cu UTA Arad, iar conducerea clubului a transmis un mesaj important pentru suporteri: ,,Dinamo – UTA, pe Arena … Continue reading „Decizie importantă pentru următorul meci de pe teren propriu”

Veste excelentă înainte de deplasarea de la Clinceni

Dinamo a savurat victoria cu FCSB, dar acum urmează un alt meci important: deplasarea de la Clinceni, cu Metaloglobus, nou-promovata surpriză din acest sezon. Dinamo vrea să lege a doua victorie consecutivă, iar mulți fani își doresc să fie alături de echipă în această scurtă deplasare. Au existat multe discuții în mediul online despre numărul … Continue reading „Veste excelentă înainte de deplasarea de la Clinceni”

„Dinamo suntem noi” – Dincolo de declarație, este și responsabilitate.

Ne place să afirmăm „Dinamo suntem noi” – este un strigăt de apartenență, o declarație de identitate, o esență a ceea ce simțim și iubim. „Sunt dinamovist, fac parte din familia Dinamo, DINAMO suntem noi” — sunt afirmații pe care le rostim mereu atunci când vorbim despre ceea ce iubim. Sunt motive de mândrie, declarații … Continue reading „„Dinamo suntem noi” – Dincolo de declarație, este și responsabilitate.”