16 februarie 2020. Aceasta a fost ziua în care Dinamo a obținut ultima victorie împotriva FCSB-ului. De atunci au trecut 5 ani, 5 luni și 15 zile, perioadă în care clubul a trecut printr-o retrogradare, o promovare, 2 baraje, dar și un sezon neașteptat de bun culminat cu clasarea echipei pe un loc de playoff. … Continue reading „Level up, Dinamo!”
Dinamo are o serie de jucători împrumutați în primele ligi. Alex & David Irimia: Alex Irimia a jucat 64 de minute în înfrângerea suferită de Metaloglobus București în deplasare, cu Farul Constanța (1-2). A ieșit cu un minut înaintea încasării golului de 1-2. David Irimia a jucat 83 de minute în același meci. A fost … Continue reading „Cum s-au descurcat jucătorii împrumutați: A reînceput Liga II.”
„Nu mă interesează dacă e imposibil. Mă interesează dacă arde în tine.” – James Baldwi Suntem buni. E clar. Putem. Avem. Am demonstrat. Am arătat că nu suntem vreo echipă cu genunchii moi și creierul topit sub presiune. Am scos urletul ăla de câine flămând și am mușcat. Și atunci? De ce doar uneori? De … Continue reading „Ce lipsește la Dinamo? Foc constant. Fiecare meci să fie un derby!”
Dinamo a obținut prima victorie a sezonului în meciul cu FCSB, iar clubul a luat o decizie importantă pentru următorul meci, programat pe teren propriu. După disputa cu Metaloglobus, Dinamo va evolua pe Arena Națională, în partida cu UTA Arad, iar conducerea clubului a transmis un mesaj important pentru suporteri: ,,Dinamo – UTA, pe Arena … Continue reading „Decizie importantă pentru următorul meci de pe teren propriu”
Dinamo a savurat victoria cu FCSB, dar acum urmează un alt meci important: deplasarea de la Clinceni, cu Metaloglobus, nou-promovata surpriză din acest sezon. Dinamo vrea să lege a doua victorie consecutivă, iar mulți fani își doresc să fie alături de echipă în această scurtă deplasare. Au existat multe discuții în mediul online despre numărul … Continue reading „Veste excelentă înainte de deplasarea de la Clinceni”
Ne place să afirmăm „Dinamo suntem noi” – este un strigăt de apartenență, o declarație de identitate, o esență a ceea ce simțim și iubim. „Sunt dinamovist, fac parte din familia Dinamo, DINAMO suntem noi” — sunt afirmații pe care le rostim mereu atunci când vorbim despre ceea ce iubim. Sunt motive de mândrie, declarații … Continue reading „„Dinamo suntem noi” – Dincolo de declarație, este și responsabilitate.”
Meciul cu FCSB a adus prima victorie a sezonului – și ce victorie spectaculoasă a fost! Dinamo s-a impus cu 4-3, la capătul unui meci cu multe răsturnări de scor. La un asemenea rezultat, era de așteptat ca anumiți jucători să iasă în evidență. Succesul împotriva rivalilor, obținut după o pauză de 5 ani, a … Continue reading „Simply the best”
Meciul cu FCSB a adus peste 20.000 de fani dinamoviști pe stadion, poate sub așteptări, însă atmosfera creată de suporterii prezenți a fost una incredibilă. În general, înainte de derby, în mediul online a predominat o stare destul de negativă, mulți suporteri fiind supărați pe startul slab de sezon. Totuși, victoria cu FCSB a fost … Continue reading „,,Sunt două lumi paralele””
Dinamo începe să arate tot mai bine, iar câțiva jucători încep să impresioneze. Chiar dacă avem doar 5 puncte în primele 4 etape, jocul nu a arătat rău, iar victoria cu FCSB a confirmat faptul că Dinamo are o echipă puternică, ce se poate bate pentru primele locuri. Spectaculoasa victorie de sâmbătă seara a avut … Continue reading „Potențial de echipă națională?”
Dinamo se pare că și-a găsit un jucător de mare calitate pentru viitor. Alexandru Musi a impresionat în acest start de sezon, iar în derby-ul cu FCSB a marcat cel de-al doilea său gol stagional. Noul jucător dinamovist pare să îl fi făcut uitat destul de repede pe Dennis Politic. Transferul lui Musi s-a dovedit … Continue reading „,,Musi este ceea ce anticipam””
