Dincolo de fotbal, o victorie a minții

Cine nu a realizat încă faptul că, la Dinamo, fotbalul nu este doar despre pase și goluri, ci despre bătălii mentale în interiorul fiecărui jucător și despre confruntări psihologice, nu a înțeles cu adevărat ce înseamnă acest club. Derby-ul de aseară a fost mai degrabă un thriller psihologic decât o simplă confruntare sportivă — o … Continue reading „Dincolo de fotbal, o victorie a minții”

Concluziile lui Zeljko Kopic după victoria cu FCSB! Jucătorii remarcați

Victoria cu FCSB a fost extrem de importantă și pentru antrenorul lui Dinamo, Zeljko Kopic, care a savurat din plin succesul obținut de echipa noastră. După cinci înfrângeri consecutive, Kopic a reușit primul său triumf într-un derby, poate cea mai frumoasă victorie din mandatul său la Dinamo. În cadrul conferinței de presă, tehnicianul a analizat … Continue reading „Concluziile lui Zeljko Kopic după victoria cu FCSB! Jucătorii remarcați”

Campania de transferuri continuă! Un nou jucător, aproape de Dinamo

Andrei Nicolescu confirmă negocierile pentru un fundaș central Dinamo încearcă să-l transfere pe Tomas Ribeiro (26 de ani). Fotbalistul e liber de contract după ce a plecat de la Farense, echipă retrogradată în liga secundă portugheză la finalul sezonului trecut. Înainte să treacă la Guimaraes, în 2023, Ribeiro a mai jucat și în Elveția, la Grasshoppers. Elvețienii i-au … Continue reading „Campania de transferuri continuă! Un nou jucător, aproape de Dinamo”

Ioan Andone: „Dinamo a fost mult mai bună”

Dinamo a reușit să învingă FCSB, la capătul unui meci foarte bun făcut de băieții noștri. Ioan Andone, prezent și în studioul 48TV înainte de partidă, a comentat succesul dinamoviștilor: „Chiar frumoasă seara. Calitativ, Dinamo a fost mult mai bună. Mă așteptam la altă replică a celor de la FCSB. Înfrângerea cu Farul și cea … Continue reading „Ioan Andone: „Dinamo a fost mult mai bună””

Ce s-a discutat în vestiar după victoria cu FCSB: „Aveam nevoie de această validare!”

Dinamo a reușit să întrerupă seria negativă împotriva rivalilor de la FCSB. Sezonul trecut a fost greu de digerat faptul că am fost învinși în toate cele 5 meciuri disputate împotriva FCSB-ului. Dinamo nu a început deloc bine actualul sezon, iar perspectivele nu erau deloc promițătoare, însă echipa a arătat tărie de caracter. Jucătorii au … Continue reading „Ce s-a discutat în vestiar după victoria cu FCSB: „Aveam nevoie de această validare!””

Eroul lui Dinamo: ,,Am arătat caracter”

Dinamo s-a impus în duelul cu FCSB de pe Arena Națională, într-un meci special pentru Danny Armstrong. Cu siguranță va rămâne în istorie nu doar meciul, dar și faptul că Danny a marcat un hat-trick în primul lui derby. Cu trei goluri marcate, Danny a fost cel mai important jucător într-o victorie care a întrerupt … Continue reading „Eroul lui Dinamo: ,,Am arătat caracter””

Dinamo: de la Louis la Neil, prin Armstrong al nostru…

Aseară, pe Arena Națională, unde atâtea nopți de cenușă s-au așternut peste amintirile noastre, s-a făcut din nou lumină. O lumină alb-roșie, vie, vie ca speranța unui copil care împreunează palmele în rugăciune. Dinamo a învins. După cinci ani de gust amar, cuvântul „derby” a încetat să mai doară. A fost o seară cum rar … Continue reading „Dinamo: de la Louis la Neil, prin Armstrong al nostru…”

,,Sunt foarte mândru de băieți”

Dinamo a câştigat spectaculos pe teren propriu, 4-3, cu FCSB, în etapa a patra din Superligă. Zeljko Kopic se poate declara in sfarsit un antrenor fericit. Dupa o serie parca interminabila de infrangeri impotriva rivalilor, Zeljko Kopic a bifat prima victorie intr-un derby. Un moment greu pentru Dinamo, dar peste care echipa a trecut cu … Continue reading „,,Sunt foarte mândru de băieți””

Musi a marcat impotriva fostei echipei: ,,Avem un grup foarte unit”

Dinamo a câștigat partida cu FCSB, scor 4-3, care a contat pentru etapa a 4-a din SuperLiga României. „Mă bucur că am reușit să obținem prima victorie din acest sezon. Avem un grup foarte unit, antrenorul ne montează. Nu neapărat că este un derby sau un meci cu FCSB, noi am intrat să câștigăm partida. Ambiție am avut … Continue reading „Musi a marcat impotriva fostei echipei: ,,Avem un grup foarte unit””