Afișări 459 UTA – Dinamo 0-2 a fost meciul care a pus capăt etapei 30, dar și al sezonului regulat din SuperLiga. Zeljko Kopic (47 de ani) a cucerit inimile suporterilor ”Câinilor” prin felul în care a transformat o echipă aflată în lupta pentru evitarea retrogradării într-o formație de play-off. Duminică, Dinamo a ajuns la … Continue reading „Zeljko Kopic a rămas surprins de suporteri”
Cota lui Catalin Cirjan este în continuă creștere din momentul în care a îmbrăcat tricoulul lui Dinamo, este dovada faptului că alegerea lui din vară a fost una extrem de fericita, atât pentru jucător cât și pentru club. Catalin a revenit in fotbalul romanesc cu sperante mari dupa junioratul petrecut in curtea celor de la … Continue reading „Omul potrivit in mediul potrivit!”
Andrei Nicolescu, administratorul special al clubului Dinamo, a vorbit despre obiectivele lui Dinamo din play-off. „Este o conjunctură, în condițiile în care cele șase echipe sunt foarte apropiate și atunci se creează acest echilibru. Va fi foarte interesant în următoarele zece meciuri din acest play-off. Cred că punctele care s-au făcut anul trecut sau acum … Continue reading „Obiectivul lui Dinamo in play-off! ,,Ne gândim și la titlu””
Iată cum arată echipa ideală a etapei a 30-a: PORTAR Jesús Fernández (Politehnica Iaşi) – Deşi a încasat două goluri, nu poate fi considerat vinovat la niciunul dintre ele. În schimb, a avut nu mai puţin de nouă intervenţii prin care i-a ţinut în joc pe ieşeni. FUNDAŞI Valentin Creţu (FCSB) – Dăruire totală! Un … Continue reading „Dinamovist în echipa ideală după victoria cu UTA”
Afișări 802 Mircea Lucescu (79 de ani) analizează atent meciurile din SuperLigă înainte de a definitiva lotul pentru acţiunea „Bosnia şi San Marino” de la sfârşitul lunii martie. După aceste două partide, România îşi propune să facă primul pas spre calificarea la Mondialul din 2026. Potrivit informațiilor obținute de digisport.ro, Lucescu ia în considerare doi … Continue reading „Cei doi dinamoviști urmăriți de Lucescu”
Dinamo s-a impus în deplasarea de la Arad, iar câțiva jucători au ieșit în evidență, fiind în prim-plan. A fost o deplasare grea, pe un teren ostil, în fața unui stadion arhiplin, unde suporterii gazdelor și-ar fi dorit să o vadă pe Dinamo învinsă. Dar echipa noastră a fost clar mai bună, mai pregătită să … Continue reading „Cel mai bun tânăr: Viitorul e asigurat”
Zeljko Kopic este un antrenor fericit! Înainte de play-off, Dinamo intră în formă maximă și pare pregătită pentru rezultate importante. Dinamo a încheiat sezonul regulat cu o victorie la Arad, împotriva unei echipe arțăgoase, pe un stadion plin, dar valoarea echipei noastre și-a spus cuvântul. La conferința de presă, Zeljko Kopic a vorbit despre această … Continue reading „Conferință de presă Kopic: Ce a spus despre Politic, obiectivele din play-off și Cîrjan”
Sezonul regulat s-a încheiat pentru Dinamo cu o victorie clară în deplasare, iar dacă ne uităm în urmă, e incredibil cât de mult s-au schimbat lucrurile. Vă mai amintiți când se vorbea despre „blestemul” deplasărilor? Când Dinamo nu reușea să câștige afară, iar unii mă considerau chiar un talisman de ghinion? Ei bine, recunosc, începusem … Continue reading „Luni, la Arad: Iar sunt seara departe alături de Dinamo”
Dinamo a încheiat sezonul regulat cu o victorie, 2-0 pe terenul celor de la UTA. Dinamo incepe play-offul la doar doua puncte de lider si ambitiile sunt mari pentru play-off. Cătălin Cîrjan a ajuns la șapte goluri în actuala ediție a SuperLigii României. Fotbalistul de 22 de ani a finalizat superb o acțiune personală în … Continue reading „Marcatorii lui Dinamo, încrezători înainte de play-off”
Afișări 374 Andrei Nicolescu, administratorul special al lui Dinamo, și-a exprimat satisfacția față de calificarea echipei bucureștene în play-off-ul Superligii. Nicolescu a făcut un anunț important după victoria cu UTA, scor 2-0, în ultima etapă a sezonului regular. El a afirmat că există șanse ca Dinamo să iasă din insolvență în acest sezon, ceea ce … Continue reading „Vești imense oferite de Andrei Nicolescu”
