Înainte de meci m-am amuzat puțin întrebând inteligența artificială cine va căștiga în meciul dintre Dinamo și UTA, răspunsul m-a pus pe gânduri, chestia asta e deșteaptă rău. Pentru noi microbiștii, orice meci al echipei favorite începe cu ore bune înaintea fluierului de start și se termină în aproapierea următorului meci. Cu ore bune înainte … Continue reading „Când Inteligența Artificială face pe deșteapta!”
În urma victoriei de la Arad, Dinamo a încheiat sezonul regular pe locul cinci, cu 51 de puncte. ”Câinii roșii” vor începe play-off-ul cu 26 de puncte, iar în prima etapă vor juca pe terenul celor de la CFR Cluj. De cealaltă parte, la finalul rundei a 30-a, UTA a terminat pe poziția a 11-a … Continue reading „Concluziile lui Kopic dupa victoria cu UTA!”
Afișări 133 Zeljko Kopic, antrenorul lui Dinamo, s-a arătat satisfăcut de victoria obținută în deplasare împotriva echipei UTA Arad, scor 2-0. Tehnicianul croat consideră că Dinamo a dominat partida și crede că echipa sa ar fi trebuit să înscrie al doilea gol mai devreme. Cătălin Cîrjan și Astrit Selmani au înscris cele două goluri într-un … Continue reading „Ce a declarat Kopic la finalul meciului”
Nicolescu a avut și un anunț important după victoria cu UTA, scor 2-0, din ultima etapă a sezonului regulat. Acesta a declarat că sunt șanse ca Dinamo să iasă din insolvență în acest sezon, astfel că ar putea avea drept de a juca în cupele europene în sezonul 2026-2027. Singurul impediment în calea ieșirii din … Continue reading „Mesajul lui Nicolescu după victoria de la Arad! Veste importantă”
Astăzi s-a încheiat etapa sezonului regulat din Superliga, odată cu meciul dintre UTA Arad și Dinamo București. Un sezon regulat fără dramatismul din stagiunile anterioare, în care ecuația calificării în play-off a fost tranșată de mult. Singura miză din finalul acestei etape a fost reprezentată de punctele cu care echipele vor porni în play-off sau … Continue reading „Clasamentul final din Superliga: Câte puncte avem la startul din play-off”
UTA și Dinamo s-au întâlnit în această seară în ultimul meci al sezonului regulat. Un meci fără miză, dar disputat într-o atmosferă frumoasă, pe un stadion modern—condiții ideale pentru un joc de calitate, cum ar spune comentatorii sportivi. Gazon impecabil, stadion plin, vreme excelentă. 🔴⚪ Aproximativ 700 de fani dinamoviști au fost prezenți în Peluza … Continue reading „Victorie înainte de play-off! La turație maximă”
Dinamo încheie astăzi parcursul din sezonul regulat, în meciul cu UTA Arad. Înainte de partidă, vă informam că mai mulți jucători erau la limita suspendării, însă o bună parte dintre ei au fost trimiși pe teren din primul minut, printre care și Cătălin Cîrjan. Decarul dinamovist, titular în toate cele 30 de meciuri din acest … Continue reading „Absență importantă în meciul cu CFR”
Rareș Andrei Toader (CS Dinamo) a câștigat medalia de aur la Campionatul European indoor de la Apeldoorn (Olanda), în proba de aruncare a greutății, cu un rezultat de 21,27 metri, NOU RECORD NAȚIONAL! Este prima medalie a României, într-o probă masculină la atletism, după 52 de ani. Elevul Nicoletei Grasu a trecut de calificări fără să … Continue reading „ATLETISM. Rareș Andrei Toader – CAMPION EUROPEAN la aruncarea greutății!”
UTA și Dinamo se întâlnesc în această seară, în ultima etapă a sezonului regulat. Un meci fără miză în lupta pentru play-off și fără impact major asupra clasamentului, astfel că Zeljko Kopic a decis să nu riște prea mult. Dennis Politic nu este titular în această partidă contra echipei antrenate de Mircea Rednic. Mijlocașul este … Continue reading „De ce nu este Politic titular”
Dinamo încheie astăzi sezonul regulat din Superliga cu un meci în deplasare, la Arad. Dinamo este sigură de locul 5 înainte de confruntarea cu trupa lui Mircea Rednic, o formație care spera la play-off la începutul sezonului, mai ales după parcursul excelent din play-out-ul ediției trecute, când a fost învinsă doar de Dinamo. Însă realitatea … Continue reading „UTA-Dinamo: Avem primul 11 trimis de Zeljko Kopic”
