Sezonul regulat se apropie de final, iar Dinamo speră să prindă, în sfârșit, mult râvnitele bilete pentru play-off. „Câinii” traversează o perioadă complicată, cu doar un punct obținut în ultimele trei etape. O singură victorie în acest interval ne-ar fi asigurat deja prezența în Top 6. Așa, totul se joacă în continuare, iar emoțiile continuă. … Continue reading „Start în etapa 29: În luptă pentru play-off!”
Deși avem nu mai puțin de 6 înfrângeri consecutive în grupa A, Dinamo a obținut aseară și matematic biletele pentru faza următoare a competiției. Așa cum anticipam, Pelister nu a rezistat în Germania și a pierdut la o diferență de 10 goluri, 39-29, astfel că Dinamo are asigurată prezența în play-off-ul pentru accederea în sferturile … Continue reading „Dinamo merge mai departe! Care sunt cele mai probabile adversare din play-off”
HANDBAL. Un meci strâns, pierdem în ultimele minute Machineseeker EHF Champions League, etapa 13: DINAMO – Orlen Wisla Plock (26-27) Pierdem la limită cu Orlen Wisla Plock, cu un gol primit în ultimele trei secunde. Meciul a fost unul strâns. După un început bun, cu un avantaj de 4 goluri, pierdem în fața polonezilor care … Continue reading „HANDBAL. Un meci strâns, pierdem în ultimele minute”
Dinamo a suferit o nouă înfrângere în Champions League, de această dată împotriva polonezilor de la Wisla Plock. Echipa spera să pună capăt seriei negative de cinci înfrângeri consecutive în grupă, însă dezamăgirea acumulată s-a reflectat și în tribune. Puțin peste 2.000 de fani au fost prezenți în Sala Polivalentă, o asistență sub așteptări pentru … Continue reading „Șanse mari de calificare! Cum o putem obține chiar astăzi”
Dinamo are un nou investitor în cadrul Red&White, care are planuri mari cu Dinamo. Gelu Sulugiuc, noul acționar, a explicat cum a ajuns la Dinamo și ce își propune alături de echipă: ,,Acum doi ani când am văzut că Andrei Nicolescu și cu Eugen Voicu au cumpărat clubul din insolvență am zis ’Hopa, stai că … Continue reading „Cum a ajuns noul acționar la Dinamo! Ce l-a determinat să investească”
Dinamo și Wisla Plock s-au întâlnit în această seară în ultimul meci pe teren propriu din faza grupelor. Un rezultat pozitiv ar fi asigurat matematic prezența echipei noastre în faza următoare, în play-off-ul pentru accederea în sferturile de finală ale competiției. Dinamo venea după cinci înfrângeri consecutive în grupă, iar acest lucru s-a reflectat și … Continue reading „Înfrângere dramatică la handbal”
Dinamo va avea parteriat cu un club din MLS. Conform fanatik ”câinii roșii” sunt foarte aproape de a bate palma pentru un parteneriat cu Inter Miami, clubul din MLS. FANATIK a aflat că Andrei Nicolescu, administratorul special al lui Dinamo, și noul director sportiv Cosmin Mihalescu au plecat marți seară, 25 februarie, în SUA pentru … Continue reading „Dinamo va avea parteneriat cu un club din MLS!”
Dinamo a cunoscut o transformare majoră în ultimii doi ani, de la un club ținut doar de suporteri și care atrăgea cu greu investitori, la un club tentant pentru investitori. Proverbul „Aceeași Marie, cu altă pălărie” înseamnă că, deși ceva pare schimbat la suprafață, în esență rămâne același lucru. Se folosește pentru a descrie situații … Continue reading „Aceeași Mărie, dar mai tentantă!”
Dinamo are astăzi un meci care poate aduce, și matematic, prezența echipei noastre în play-off-ul pentru sferturile de finală. După un start excelent în grupă, cu 5 victorii în primele 7 partide, Dinamo visa chiar la locul 2, care ar fi asigurat calificarea directă în sferturile de finală. Însă ceea ce s-a întâmplat în ultimele … Continue reading „Dinamo-Wisla: Duel decisiv pentru calificare! Calculele grupei”
Dinamo are un nou acționar în cadrul Re&White. Gelu Sulugiuc, un fost jurnalist de business la Reuters şi Bloomberg, a fondat un start-up de informaţii financiare rapide bazat pe inteligenţa artificială, pe care l-a vândut după trei ani, şi a intrat ca acţionar la Dinamo în încercarea de a contribui la revenirea clubului de fotbal … Continue reading „Mesajul noului actionar: ,,Vreau să devenim un Ajax din Europa de Est””
