Dinamo are un nou actionar!

Dinamo se întărește la nivel de acționariat, un nou acționar s-a alăturat Red&White. Conform Fanatik, Gelu Sulugiuc a intrat in actionariatul lui Dinamo .Este vorba despre un român stabilit în străinătate, cu activitate în domeniul IT și inteligența artificială. Acesta a achiziționat 5% din acțiunile clubului Dinamo și are opțiunea de a-și crește participația până … Continue reading „Dinamo are un nou actionar!”

Mesajul lui Andrei Nicolescu la 2 ani de la preluarea clubului de R&W

Ieri s-au implinit doi ani de la preluarea clubului de către R&W. Andrei Nicolescu a transmis un mesaj pe pagina de facebook: ,,Ieri a fost o zi în care am fost obligat să dedic energie unor situații care, într-o societate asumată, n-ar fi trebuit să existe. Am „aflat” ieri că Sherlock Holmes, detectiv particular ficțional, … Continue reading „Mesajul lui Andrei Nicolescu la 2 ani de la preluarea clubului de R&W”

Ultimele detalii despre insolvență: ,,Avem o problemă de timp”

Dinamo speră să iasă din insolvență până la finalul lunii mai, dar mai avem un impediment. Procesul cu Vasile Șiman încă ne da bătăi de cap, dar sperăm să se rezolve cât mai repede această problemă. Administratorul judiciar al clubului Dinamo, Răzvan Zăvăleanu, a spus că este un impediment legat de timp: „Mai avem doar … Continue reading „Ultimele detalii despre insolvență: ,,Avem o problemă de timp””

Înlocuitor pentru Ali Zein: Cine va semna cu Dinamo

Dinamo pregătește transferurile pentru sezonul următor, în care echipa își propune din nou un parcurs solid în Champions League. Așa cum a declarat Ionuț Popa, președintele CS Dinamo, obiectivul este de a forma cea mai puternică echipă din ultimele decenii, standardul fiind ridicat de performanțele din anii precedenți. Vor exista și plecări, iar Ali Zein, … Continue reading „Înlocuitor pentru Ali Zein: Cine va semna cu Dinamo”

Final de etapă: Ne îndepărtăm de primele locuri, suntem egalați de Rapid

Aseară s-a încheiat etapa cu numărul 28 a Superligii, iar sezonul regulat se apropie de final. Dinamo a pierdut confruntarea cu FCSB de pe Arena Națională, un meci frustrant, în care am fost dezavantajați de arbitraj, dar, în cele din urmă, ne-am recunoscut învinși într-un derby „înghețat”. Etapa nu a fost una favorabilă pentru noi, … Continue reading „Final de etapă: Ne îndepărtăm de primele locuri, suntem egalați de Rapid”

CCA și tehnologia VAR… O combinație mai inutilă decât semnalizarea pe un BMW

În timp ce omenirea se pregătește de colonizarea planetei Marte, fotbalul românesc încă se luptă cu provocări fundamentale, precum capacitatea de a vedea dacă o minge a atins sau nu mâna unui jucător aflat la câțiva metri de o cameră de filmat. Președintele CCA, Kyros Vassaras, ne-a delectat recent cu o explicație atât de creativă … Continue reading „CCA și tehnologia VAR… O combinație mai inutilă decât semnalizarea pe un BMW”

Mesaj pozitiv din partea lui Ionuț Popa, după contestația licitației

Astăzi am primit vestea că licitația pentru desemnarea firmei care va construi viitorul stadion Dinamo a fost contestată, chiar în ultima zi în care se puteau depune contestații. Totuși, situația nu pare atât de gravă, iar Ionuț Popa, președintele CS Dinamo, a explicat în cadrul emisiunii „Exclusiv Dinamo” de la ProSport că problema ar putea … Continue reading „Mesaj pozitiv din partea lui Ionuț Popa, după contestația licitației”

Veste dură în așteptarea construcției stadionului

Contestație la licitația pentru noul stadion Dinamo: lucrările riscă să fie amânate. Astăzi era ultima zi pentru depunerea contestațiilor în cadrul licitației pentru desemnarea constructorului viitorului stadion Dinamo. Deși s-au făcut apeluri pentru evitarea contestațiilor, astfel încât procesul de realizare a stadionului să nu fie întârziat și mai mult, veștile nu sunt deloc bune. Potrivit … Continue reading „Veste dură în așteptarea construcției stadionului”

Schimbări pregătite la echipa de handbal? ,,O să facem în curând un anunţ”

Echipa de handbal traversează cel mai dificil moment din ultimii ani. După un start excelent în grupa A din Champions League, au urmat cinci înfrângeri consecutive, care au anulat șansele echipei noastre de a ocupa unul dintre primele locuri. Mai mult decât atât, acum avem emoții și pentru calificarea în play-off. Cei de la Fanatik … Continue reading „Schimbări pregătite la echipa de handbal? ,,O să facem în curând un anunţ””