Meciul FCSB – Dinamo 2-1 a fost marcat de un scandal de arbitraj. A venit și reacția CCA după faza în care Dinamo nu a primit lovitură de pedeapsă în prima repriză. Kyros Vassaras, președintele CCA, a oferit o primă reacție după discuțiile apărute în media după faza din minutul 34 al partidei din Superliga României, FCSB – … Continue reading „Cum a justificat Vassaras faza în care Dinamo nu a primit penalty”
Dinamo și Hermannstadt se întâlnesc luni seară pe stadionul ,,Arcul de Triumf”, în ultimul meci de pe teren propriu din sezonul regulat. Tarifele biletelor: PCH: 35 RON Tribuna 2: 60 RON Tribuna I: 90 RON VIP experience: 400 RON Biletele se pot achiziționa atât online, cât și fizic, prin rețeaua bilete.ro (Inmedio, Poșta Română, Vodafone) … Continue reading „Bilete la meciul dintre Dinamo și Hermannstadt”
Dinamo nu a primit un penalty în prima repriză, la o faza în care Ngezana a jucat mingea cu mâna. Ce a fost de neînțeles, a fost faptul că arbitrul VAR nu a intervenit în niciun moment. Conform Golazo, arbitrul Costreie ar fi spus colegillor: „Nu am avut elemente clare care să mă determine să-i transmit … Continue reading „Explicațiile arbitrului din camera VAR”
Dinamo nu se va putea baza pe un titular de bază în următorul meci cu Hermannstadt. Titular în partida de aseară de pe Arena Națională, Patrick Olsen a primit duminică seara cel de-al șaptelea avertisment al sezonului și va lipsi în confruntarea de luni seară, de pe „Arcul de Triumf”. Este al doilea meci în … Continue reading „Absență pentru meciul următor”
Dinamo a pierdut duelul de pe Arena Națională cu FCSB, un meci frustrant, cu multe aspecte de analizat. Evoluția din teren nu a fost perfectă, deși Dinamo a avut momente bune. Totuși, echipa trebuie să mai învățe cum să gestioneze fazele-cheie într-un duel unde detaliile fac diferența. Pe de altă parte, nu putem ignora arbitrajul, … Continue reading „Concluzii după derby-ul pierdut pe Arena Națională”
Meciul de pe Arena Națională dintre Dinamo și FCSB a adus și primul gol în tricoul lui Dinamo pentru Stipe Perica. Atacantul croat a marcat primul gol al meciului,dar reușita nu a fost suficientă pentru a aduce cel puțin un punct echipei noastre. Atacantul croat a vorbit la final despre meci: ”Întotdeauna e dezamăgitor când … Continue reading „Perica, după primul gol in tricoul lui Dinamo: ,,Putem să ne ridicăm nivelul””
Dinamo nu a primit o lovitură de pedeapsă în prima repriză, la un duel între Perica și Ngezana, la care Kovacs nu a dictat nimic. Mai mult decât atât, nici VAR nu a intervenit și toată lumea așteaptă o reacție din partea CCA. Andrei Nicolescu, administratorul special al clubului Dinamo, a reacționat la finalul meciului: … Continue reading „Reacția conducerii după vicierea de rezultat!”
Dennis Politic, jucătorul lui Dinamo, a vorbit la finalul meciului cu FCSB, pierdut de echipa noastră. Dinamo a cedat în derby-ul cu FCSB, din etapa a 28-a a Superligii, scor 1-2. Deși „câinii” au deschis rapid scorul, adversarii au restabilit egalitatea, iar în repriza secundă FCSB a preluat conducerea. Partida a fost influențată de o … Continue reading „„Ne vedem în play-off și ne luăm revanșa””
Dinamo a pierdut meciul cu FCSB, scor 1-2, în etapa a 28-a din SuperLiga. Zeljko Kopic s-a declarat nemulțumit că jucătorii dinamoviști nu au ținut de avantajul avut după golul lui Perica. ”Am început meciul foarte bine. Am avut câteva ocazii. Am dominat jocul. După primul gol era important să blocăm. La astfel greșeli plătim scump. … Continue reading „Concluziile lui Kopic după înfrângerea cu FCSB! Nemulțumirea antrenorului”
FCSB și Dinamo s-au întâlnit în această seară pe Arena Națională, în cel mai așteptat duel al finalului de sezon regulat. Dinamo avea nevoie de un rezultat pozitiv pentru a securiza locul în play-off, dar, într-un derby, un meci bun contează din mai multe puncte de vedere. Pe un frig teribil, Kopic a ales să … Continue reading „Înfrângere în derby, dar rezultat viciat! Avem VAR?”
